| Feature | Description |
|---|---|
| Product Name | Amalfi Crema Hidratante 150ml |
| Brand | Amalfi |
| Type | Daily Moisturizing Skin Cream |
| Net Volume | 150 milliliters |
| Skin Type | Suitable for all skin types, including sensitive skin |
| Usage | Apply daily on clean skin; massage gently until fully absorbed |
| Benefits | ✔️ Provides long-lasting hydration ✔️ Softens and smooths skin ✔️ Improves skin elasticity ✔️ Leaves skin fresh and nourished |
| Texture | Lightweight, non-greasy cream |
| Fragrance | Mild, pleasant scent |
| Packaging | Tube / Jar (150ml) |
| Storage Instructions | Store in a cool, dry place away from direct sunlight |
| Manufacturer | Amalfi – Trusted brand for skincare products enriched with natural ingredients |
tajmahalexpress.com Products amalfi Amalfi Crema Hidratante 150ml | Daily Moisturizing Cream | Soft & Nourished Skin
Amalfi Crema Hidratante 150ml | Daily Moisturizing Cream | Soft & Nourished Skin
Amalfi Crema Hidratante 150ml is a rich, hydrating cream that nourishes and softens your skin. Suitable for daily use, it helps maintain optimal moisture levels, leaving skin smooth, healthy, and refreshed. Perfect for all skin types.
€1.50
In stock
SKU:
AML-CHD-150ML-SKN
Categories: Beauty, Health & Personal Care, National Products, Taj Mahal Express Tag: Amalfi-Crema-Hidratante MFG: 28/07/2025
Brand: amalfi
Guaranteed Safe Checkout
| Weight | 0.165 kg |
|---|
Be the first to review “Amalfi Crema Hidratante 150ml | Daily Moisturizing Cream | Soft & Nourished Skin” Cancel reply
Related Products
€4.49 Original price was: €4.49.€3.95Current price is: €3.95.
- -12%
Himalaya Purifying Neem Face Wash 50ml | Prevents Pimples & Cleanses Skin Naturally
€6.98 Original price was: €6.98.€6.50Current price is: €6.50.
- -7%
Moov 50g | Fast-Acting Pain Relief Gel | Soothes Muscle & Joint Pain
€5.95 Original price was: €5.95.€4.98Current price is: €4.98.
- -16%
Golden Pearl 28g | Instant Coffee / Beverage Mix | Rich & Smooth Flavor
€5.65 Original price was: €5.65.€4.98Current price is: €4.98.
- -12%


Reviews
There are no reviews yet.